Vzdělávání na Podbořansku

Informační portál projektu MAP ORP Podbořany

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Seminář Hravé učení s technologiemi v mateřských školách 3.6.2017

5.6.2017:
Seminář "Hravé učení s technologiemi v mateřských školách" se uskutečnil v rámci Veletrhu škol a volného času v sobotu 3. 6. 2017 od 10.00 v prostorách MŠ Lubenec.

 

Workshop lektorka započala představovacím kolečkem. Nejdříve vyzvala účastníky, aby jí sdělili své dosavadní zkušenosti s použitím technologií v jejich školských a volnočasových zařízeních.  Následně představila sebe, své vzdělání a své zkušenosti. Workshop po celou dobu akcentoval, vč. otázek přítomných pedagogů celospolečensky probíraná témata ve školství: čtenářská a matematická pregramotnost a zvyšování individualizace přístupu k dětem v předškolním vzdělávání.

Následně lektorka obecně popsala příklady vhodného a nevhodného využití moderních technologií. Rozdíl tkví především v důkladné přípravě, zvolením vhodných programů/aplikací a správném vedení dětí při práci s jakoukoliv moderní technologií. Následovala ukázka práce několika zařízeními. Účastníci si vyzkoušeli samotné spuštění přístroje. Následovalo vysvětlení principu práce s daným zařízením, funkcemi, příklady využití a na závěr praktické vyzkoušení složení zařízení z třídy. Lektorka přítomným představila metodické využití zařízení a praktické příklady vhodné do výuky.

Na místě se představili dvě zařízení – interaktivní panel, který umožňuje náklon dotykové plochy až do vodorovné polohy stolu. Přístroj umožňuje individuální i kolektivní práci dětí v menších skupinkách, viz obr. 2 a 3. Účastníci si mohli vyzkoušet nejrůznější aplikace. Dalším zařízením byl speciální dataprojektor s ultrakrátkou promítací vzdáleností, který byl bezdrátově propojen s elektronickou tužkou, kterou dítě mohlo používat jako tužku skutečnou. Viz obr. 1.

Z důvodu přínosu, se workshopu také mohly zúčastnit děti účastníků dalšího programu Veletrhu. Přítomní tak měli možnost sledovat autentické reakce dětí na všechna zařízení a představené aplikace či programy. 

 

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 5.6.2017, počet zobrazení : ( tento měsíc)