Vzdělávání na Podbořansku

Informační portál projektu MAP ORP Podbořany

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Seminář Jak se vyrovnat s inkluzí 19.10.2017

22.10.2017:
Dne 19.10.2017 se konal od 14 hod seminář týkající se otázky jak se vyrovnat s inkluzí. Seminář probíhal v ZŠ TGM Podbořany. Lektoruje: Libuše Ričány

 

Ve čtvrtek 19. 10. 2017 se v učebně školy TGM v Podbořanech sešla skupinka 10 zájemců o informace z oblasti inkluzivního vzdělání. Seminář lektorovala slečna Mgr. Libuše Ričány ze spolku Projekt Odyssea, který se již několik let intenzivně věnuje problematice inkluze ve školách.

Lektorka stručně představila práci institutu a pak se zeptala přítomných, zda mají zkušenosti s inkluzí či zda je na seminář přivedla potřeba se s danou problematikou podrobněji seznámit.

Po seznámení účastníků a představení svých zkušeností s inkluzí lektorka věnovala pozornost tématu skupinové práce s dětmi se SVP a tématu individuální práce s dětmi se SVP.

Poté jsme si vyzkoušeli několik aktivit, během kterých jsme se pokoušeli vžít do situace inkludovaných žáků.

Nejžhavějším tématem se ukázala inkluze dětí s autismem a dětí s poruchou chování.

Vzhledem k časové dotaci, kdy původní kurs byl zkrácen na necelé 3 hodiny, se seminář stočil spíše k diskusi o inkluzi než přímo k praktickým ukázkám metod o inkluzi. Přesto všichni přítomní uvítali možnost podiskutovat o tématu a sdílet svoje zkušenosti.

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 22.10.2017, počet zobrazení : ( tento měsíc)