Vzdělávání na Podbořansku

Informační portál projektu MAP ORP Podbořany

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Recenze na zapůjčenou pomůcku: Puzzle Lidské tělo – děvče, chlapec

28.6.2018:
Díky možnosti čerpat dotace na nákup různých pomůcek a učebnic bylo zakoupeno několik pomůcek. Zde je další recenze od paní Moniky Zlé.

 

Testovaná pomůcka:

  • Puzzle Lidské tělo – děvče, chlapec

Očekávaný dopad na žáka/dítě (jaká měla testující osoba očekávání před zahájením testování pomůcky)

Puzzle znázorňuje stavbu lidského těla od kostry, přes orgány, svaly až po nahé a oblečené tělo – chlapce a dívky. Chtěli jsme děti seznámit s anatomií lidského těla a ukázat, že člověk není jen z kůže a kostí.

Reálný dopad pomůcky na žáka/dítě (jak žáci/děti s pomůckou pracovali ve skutečnosti, jak na ni reagovala, jaký byl dopad na kvalitu vzdělávání, naplnila se očekávání testujícího apod.)

Puzzle má u dětí velký úspěch a skoro každý den lidské tělo skládají a odkrývají tak tajemství lidského těla.  Na začátku bylo skládání velký oříšek, ale už teď malé děti skládají lidské tělo bez problémů.

Lze použít pomůcku pro propojování mezi předměty? Návrhy aktivit.

Pomůcka nelze propojovat mezi předměty.

Kolik žáků může pracovat s jedním kusem pomůcky?

1 dítě

Klady

Puzzle je vyrobeno z kvalitního přírodního materiálu. Některé části jsou sice malé, ale děti tak trénují jemnou motoriku.

Zápory

Pořizovací cena je vysoká.  Během testování se na trhu objevil podobný výrobek za mnohem nižší cenu a s popisy. Bohužel to pomůcka neobsahuje popisy a základní názvy.

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 28.6.2018, počet zobrazení : ( tento měsíc)