Vzdělávání na Podbořansku

Informační portál projektu MAP ORP Podbořany

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Recenze na zapůjčenou pomůcku: Pozoruj, jak rostu

28.6.2018:
Díky možnosti čerpat dotace na nákup různých pomůcek a učebnic bylo zakoupeno několik pomůcek. Zde je další recenze od paní Moniky Zlé.

 

Testovaná pomůcka:

  • Pozoruj, jak rostu

Očekávaný dopad na žáka/dítě (jaká měla testující osoba očekávání před zahájením testování pomůcky)

Pomůcka, u které děti nevidí pouze růst listů, ale i kořenů v zemi.  Pomůcka obsahuje polystyrenový obal + plexisklo, zeminu a semínka (mrkev, ředkev, řepa)

Společně s dětmi jsme sestavili „akvárko“ na zeleninu, nasypali zeminu a semínka mrkve. Jednou týdně, děti semínka zalévají a pozorují, zdali něco neroste. První týden, nám na povrchu vyrašily první lístečky. Po 3 týdnech jdou vidět kořeny a momentálně máme cca 10 cm nať.  Kořínky pomalu zesilují, ale mrkev to ještě není. J

Reálný dopad pomůcky na žáka/dítě (jak žáci/děti s pomůckou pracovali ve skutečnosti, jak na ni reagovala, jaký byl dopad na kvalitu vzdělávání, naplnila se očekávání testujícího apod.)

Pracovali jsme v menší skupině, kde se děti postupně střídaly. V MŠ máme týdenní plán, kdy pozorujeme růst mrkve a zapisujeme údaje do tabulky (cm, kdy a kdo zaléval apod.)

Kolik žáků může pracovat s jedním kusem pomůcky?

Menší skupina dětí nebo jednotlivec.

Klady

Pozorování růstu zeleniny pod zemí. Pomůcka obsahuje černé plexisklo, které ukrývá zemní část. Po odkrytí, jsou děti překvapeny růstem, kořeny apod.

Zápory

Obrovská pořizovací cena. Pomůcka je z polystyrénu a plexiskla. Domnívaly jsme se, že bude vyrobena z jiného a kvalitnějšího materiálu a bude mnohem větší, než ve skutečnosti je. Nedokážeme momentálně odhadnout, jestli budeme moci pomůcku využít víckrát (materiál)

Doba používání pomůcky

Pomůcky byly využívány a s nimi pracovány:

  • 3.4. cca 0,5 hod.
  • 13.4. cca 0,5 hod.
  • 20.4. cca 0,5 hod.

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 28.6.2018, počet zobrazení : ( tento měsíc)