Vzdělávání na Podbořansku

Informační portál projektu MAP ORP Podbořany

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Recenze na zapůjčenou pomůcku: Koloběh života – puzzle

28.6.2018:
Díky možnosti čerpat dotace na nákup různých pomůcek a učebnic bylo zakoupeno několik pomůcek. Zde je další recenze od paní Moniky Zlé.

 

Testovaná pomůcka:

  • Koloběh života – puzzle

Očekávaný dopad na žáka/dítě (jaká měla testující osoba očekávání před zahájením testování pomůcky)

Toto puzzle přináší lehkou a rychlou formu zobrazení generačního vývoje od batolete po seniorský věk. Skládáním dítě vidí fyzické změny u muže a ženy (chlapce, dívky).

Reálný dopad pomůcky na žáka/dítě (jak žáci/děti s pomůckou pracovali ve skutečnosti, jak na ni reagovala, jaký byl dopad na kvalitu vzdělávání, naplnila se očekávání testujícího apod.)

Pomůcka je cca 29 X 14,5 x 2 cm velká. Obsahuje 40 dílů. Pomůcka je rozdělena na dvě části – žena / muž. Zobrazuje koloběh života od narození až po stáří.  Postupným skládáním dítě vidí vývoj od miminka.

Lze použít pomůcku pro propojování mezi předměty? Návrhy aktivit.

Pomůcku jsme nezkoušeli kombinovat do jiných předmětů.

Kolik žáků může pracovat s jedním kusem pomůcky?

S jedním kusem pomůcky může pracovat 1 dítě.

Klady

Pomůcka je vyrobena z kvalitního dřeva. Obrázky jsou barevné, reálné. Vyhovující pro děti 3+ i méně.

Zápory

Testovali jsem již podobnou pomůcku – Lidské tělo – puzzle dívka, chlapec. U této pomůcky byly v levém rohu vyobrazeny obrázky, jak postupovat při skládání( nápověda). U této pomůcky bych toto také doporučila. Některé děti při skládání hodně tápou. Na webu jsme našli podobnou pomůcku, ( žena/muž rozdělen), která by byla pro děti ve věku 3+ možná vhodnější a levnější. Pokud porovná cenu námi testované pomůcky a těchto dvou odlišných pomůcek, byli bychom na mnohem levnější variantě.

Přílohy :

Článek vyšel : 28.6.2018, počet zobrazení : ( tento měsíc)