Vzdělávání na Podbořansku

Informační portál projektu MAP ORP Podbořany

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality z okolí

ERC vyhlásila výtvarnou a soutěžní přehlídku pro děti a mládež: Na čem mi záleží

28.8.2017:
Vážení přátelé,

přijměte prosím naše srdečné pozvání k účasti Vás a Vašich žáků v 11. ročníku tradiční výtvarné soutěžní přehlídky v rámci akce Modlitba za domov, jež probíhá vždy ve státní svátek 28. října při příležitosti oslav Dne vzniku samostatného čs. státu.

 

Řada z Vás se do soutěžní přehlídky opakovaně zapojuje, pro ty z Vás, kteří se s touto akcí setkáváte poprvé, si dovoluji připojit stručné shrnutí: Jedenáct členských církví Ekumenické rady církví každý rok spojuje své síly k tomu, abychom důstojně a s vděčností oslavili nabytou svobodu a pomodlili se za požehnání a ochranu pro naši zemi. Součástí akce je dopolední bohatý duchovní a kulturní doprovodný program, vyvrcholením je pak odpolední přímý televizní přenos České televize.

Tradiční součástí je již od počátku i výtvarná soutěž, vyhlašovaná pro jednotlivce i žáky mateřských a základních škol. Vedle hodnotných cen je odměnou pro děti i vystavení nejlepších děl a umístění výběru obrázků do přímého přenosu České televize.

Soutěž má celkem osm kategorií:
I. - předškolní děti
II. - žáci do 10 let
III. - žáci do 15 let
IV. - mládež od 15 let
+ každá z těchto věkových kategorií má i variantu pro speciální školy

 

Letošním tématem je „Na čem mi záleží“,

 

uzávěrka pro zasílání děl je pondělí 2. října 2017 

 

Více informací naleznete v níže přiložených materiálech a konkrétní program akce pak na stránkách www.modlitbazadomov.cz

 

Záznam z minulých ročníků je možné zhlédnout na stránkách České televize: 
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11379948609-modlitba-za-domov-2016/21656221451
     

Jménem přípravného organizačního výboru Modlitby za domov Vám děkuji za Váš čas, který jste věnovali tomuto sdělení a budeme se velice těšit na případnou účast Vás a Vašich žáků v naší soutěži.

 

Martin Kukla

Přílohy :

Článek vyšel : 28.8.2017, počet zobrazení : ( tento měsíc)