Vzdělávání na Podbořansku

Informační portál projektu MAP ORP Podbořany

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality ze škol

Článek: Základní škola Komenského alej v Žatci umožňuje svým žákům účastnit se výměnných pobytů ve Španělsku v rámci projektu e-Twinning

8.7.2019:
Článek od členky pracovní skupiny Cizí jazyk paní Mgr. Lenky Gellnerové.

Letos stejně jako minulý rok, měli naši žáci osmých a devátých ročníků možnost se zapojit do projektu e-Twinning s výměnným pobytem ve Španělsku.

Po celý školní rok připravovali spolu s učiteli program pro Španělské kamarády, komunikovali s nimi na portále e-Twinning, natáčeli videa, napsali vše o sobě v angličtině v aplikaci Padlet.

Čile komunikovali i ve virtuální třídě Seesaw, sdíleli fotografie, ptali se a odpovídali si i prostřednictvím jiných sociálních sítí, aby se pak vydali osobně se vzájemně poznat.

Nejdříve skupina šestadvaceti našich žáků letěla do Barcelony a odtud do městečka Llanca na začátku května, kde strávila na pobřeží Costa Brava pěkný týden a skupina Španělských studentů přiletěla počátkem června. Naši žáci pro své kamarády měli připravený bohatý program s výlety do Prahy a Drážďan, ve škole pro ně byly připraveny hudební i výtvarné i sportovní hodiny, kdy se mohli společně něčemu naučit. Anglický jazyk byl slyšet všude.

Kromě poznání kulturních rozdílů se naši žáci naučili postarat se o návštěvu, připravit pro ni zajímavý program a vše zvládnout v cizím jazyce.

Myslím, že v budoucích letech tato nově zavedená tradice umožní dalším našim žákům nejen zdokonalit své jazykové schopnosti, ale především jim umožní poznat a tolerovat kulturní rozdíly a ukázat České tradice, zvyky a pohostinnost.

V loňském roce jsme navštívili slunnou Andalusii a tento rok jsme navázali přátelství ve větrném Katalánsku.

Mnohá tato přátelství mohou přetrvat a někteří z našich žáků plánují i individuální návštěvu rodiny, u níž strávili svůj „Španělský týden“.

Mgr. Lenka Gellnerová

Článek vyšel : 8.7.2019, počet zobrazení : ( tento měsíc)