Vzdělávání na Podbořansku

Informační portál projektu MAP ORP Podbořany

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Článek: MAP2 Podbořansko-Žatecko realizuje v rámci území polytechnický program – Malá technická univerzita

22.11.2019:
MAP2 Podbořansko-Žatecko realizuje v rámci aktivity implementace polytechnický program – Malá technická univerzita. Program je určen především pro děti z mateřských škol a pro žáky prvního stupně základních škol.

 

Program se skládá z 8 základních témat v délce trvání 45 min. Hlavním cílem je vzbudit v dětech a žácích zájem o svět kolem sebe, techniku a přispívat tím k rozvoji technického vzdělávání již u dětí v mateřské škole. Program v dětech rozvíjí tvoření, samostatnost, práci ve skupinách, prostorovou orientaci, koncentraci pozornosti, motoriku a komunikační dovednosti. Děti si v rámci hry vyzkouší, jak postavit dům, most, věž nebo kdo je elektrikář, architekt, instalatér.  Dozví se také, jak funguje tepelná elektrárna nebo čistička odpadních vod.

V týdnu od 18. do 22.11.2019 byly realizovány naší proškolenou lektorkou paní Ivanou Kvasničkovou první tři návštěvy v MŠ. Děti z MŠ Hlubanská v Podbořanech, MŠ Holedeč a MŠ speciální, Studentská v Žatci se tak ocitly v roli stavitelů mostů. Lektorka úvodem přečetla krátkou pohádku, kdy děti pozorně poslouchaly a předváděly různé ukázky z knihy. Poté odpovídaly na několik otázek týkajících se knížky o Karlu IV. Předvedly ve dvojicích most, kdy nohy dětí byly pilíře, které most drží. Děti byly poučeny jak stavět a následně samy předvedly, jak umí postavit svůj vlastní most. Dětem se rozdalo několik návodů, podle kterých se stavěly pilíře, a každé dítě si postavilo alespoň jeden pilíř. Následně se postavil dlouhý pevný most, po kterém se, pro potěšení dětí, mohly všichni postupně projít. Lekce probíhala v příjemné a milé atmosféře. Každé dítě po absolvování lekce obdrželo diplom.

V případě zájmu nebo jakýchkoli dotazů se můžete obracet na paní lektorku Ivanu Kvasničkovou, mail: Ivana.kvasnickova@vladar.cz, tel.: 720 733 911

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 22.11.2019, počet zobrazení : ( tento měsíc)